Załóż bloga   Zaloguj sięjakzrobic

24 Lis, 2017

Malowanie ścian w domu krok po kroku

Kategoria główna — Autor jakzrobic @ 08:57

alt

Malowanie ścian wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie dla osoby planującej remont. Tylko pozornie nie są one przecież tak istotne, jak inne elementy składające się na wyposażenie kolejnych pomieszczeń. W rzeczywistości mogą zarówno podnieść walory estetyczne pokoju lub kuchni, jak i je obniżyć, staranne wykonanie tej czynności powinno stać się priorytetem.

Jak uzyskać idealne ściany?

Odpowiedź na pytanie o to, jak uzyskać idealne ściany, nie należy wcale do najłatwiejszych. Na efekt końcowy składa się przecież przynajmniej kilka czynników. Duże znaczenie ma jakość akcesoriów malarskich, wstępne przygotowanie ścian do malowania oraz umiejętności charakterystyczne dla ekipy odpowiedzialnej za malowanie. Kluczowe znaczenie wydają się mieć jednak farby do ścian i to właśnie na ich odpowiedni wybór warto położyć szczególny nacisk.

Zanim zaczniesz malowanie

Zakup odpowiednich akcesoriów malarskich wcale nie oznacza, że jesteśmy już przygotowani do malowania. Nie mniej istotna jest wiedza na temat tego, jakiej farby potrzebujemy i jaka jej ilość jest nam niezbędna. Producenci farb od ścian starają się ułatwić nam te ostatnie zadanie, na kolejnych opakowaniach bez trudu możemy więc znaleźć dane na temat wydajności polecanych przez nich produktów. Przydatne okazują się również strony internetowe marketów budowalnych, dostępne w nich kalkulatory pozwalają bowiem na obliczenie, ile litrów farby zużyjemy na malowanie salonu, a ile – gdy zechcemy pomalować niewielki przedpokój.

W poszukiwaniu idealnej farby

Nie ma farby, która sprawdziłaby się bez względu na okoliczności, przed malowaniem ścian warto więc zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie pomieszczenie malujemy i czego spodziewamy się po zakończeniu pracy. Przyjmuje się, że do salonu najlepiej pasować będą matowe farby emulsyjne, dla których typowe jest to, że doskonale ukrywają ewentualne nierówności. Farby lateksowe to z kolei znakomite rozwiązanie do malowania łazienki, gdy zależy nam na odporności farby na działanie wody.

Planując przemalowanie mieszkania, warto też przejrzeć internet w poszukiwaniu pomysłów na nowoczesne wnętrze, np. https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/malowanie-scian-pomysly-i-inspiracje

 


komentarze

Powered by LifeType

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki